menu

Pierogi z aromatycznym farszem z ogonów wołowych

W końcu udało mi się kupić ogony wołowe i przygotować te pierogi. Planowałam zrobienie ich od kiedy podczas warsztatów inaugurujących Akademię Kulinarnego Poznania miałam okazję gotować kalmary faszerowane właśnie mięsem z ogonów wołowych. Dominik Brodziak, szef kuchni w poznańskim Platinum opowiedział nam wtedy nieco o tym jak takie ogony ugotować by były aromatyczne i pyszne. Ogony są dosyć wymagające jeśli chodzi o czas- u mnie ugotowanie ich trwało kilka godzin by uzyskać odpowiednią  konsystencję. Warto jednak trochę poczekać, bo taki farsz smakuje świetnie!




pierogi z farszem z ogonów wołowych




Składniki( na około 30 pierogów):

ciasto:
1 1/2 szklanki mąki
3/4 szklanki ciepłej wody
szczypta soli
2 łyżki oleju

farsz:
1 kg ogonów wołowych
2 marchewki
1 cebula
1/2 małego selera
1 mały korzeń pietruszki
2-3 ząbki czosnku
2-3 listki laurowe
3-4 ziarna ziela angielskiego
łyżka majeranku
pieprz
sól morska
olej do smażenia


do podania:
50g masła
2 łyżki bułki tartej
kilka gałązek świeżego lubczyku




Sposób przygotowania:

Zaczynamy od farszu gdyż wymaga trochę czasu. W garnku z grubym dnem rozprowadzamy
odrobinę oleju i szklimy na nim zgnieciony czosnek i cebulę pokrojoną w kawałki. Następnie dodajemy ogony, przyprawy( oprócz soli i pieprzu) oraz warzywa pokrojone w średniej wielkości kawałki. Gdy mięso się przesmaży- zetnie z wierzchu- zmniejszamy ogień do minimum i dusimy zawartość garnka przez około 3-4 godziny pod przykryciem, mieszając od czasu do czasu, ewentualnie podlewając odrobiną wody. Gdy mięso jest na tyle miękkie, że można oddzielić je od kości- studzimy je i oddzielamy, dzieląc na drobne kawałki. Kawałki mięsa oraz pozostałą zawartość  garnka mieszamy i ponownie stawiamy na ogień- dusimy pod przykryciem jeszcze około godzinki tak by mięso nam zmiękło do końca- tak powstaje farsz. Na koniec wybieramy z garnka liście laurowe oraz ziele angielskie, doprawiamy solą i pieprzem, rozgniatamy pozostałe kawałki warzyw i mięsa- mamy gotowy farsz.
Ciasto: Zagniatamy wszystkie składniki tak by ciasto było gładkie, jednolite i miękkie oraz by się nie kleiło-gdyby było za miękkie dodajemy odrobinę mąki, jednak nie za dużo by ciasto nie było twarde. Na wysypanej mąką stolnicy rozwałkowujemy ciasto, wykrawamy kółka, napełniamy każde farszem i zaklejamy brzebi tworząc pierogi. Gotujemy pierogi w osolonej, wrzącej wodzie przez kilka minut.
Podajemy z bułką tartą przesmażoną na maśle oraz posiekanym lubczykiem. Gotowe!



Smacznego:)
comercialTest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaszalej! Zostaw komentarz:)